Bucurie adusă beneficiarilor de la Centrul de Asistenţă Socială Pecica cu ocazia Praznicului Învierii Domnului!

Din lumina Învierii Domnului nostru Iisus Hristos care a adus multă bucurie in sufletele celor care au participat in aceste zile la slujbele oficiate in Biserica, am încercat sa ducem mai departe acesta lumina și bucurie si in sufletele celor care din cauza vârstei sau a bolii nu au putut participa la slujbele acestui mare Praznic. De aceea, împreună cu o parte din corul Parohiei noastre si cu ajutorul mai multor credincioși care ne-au sprijinit, am reușit sa aducem o bucurie în sufletele celor 50 de beneficiari de la Centrul de Îngrijire și Asistență Pecica, precum si a mai multor credincioși la care am mers in casele lor, cântând troparul Învierii si oferindu-le pe lângă o mică atenție si câte o icoana cu Învierea Domnului.

Mulțumim, membrilor corului si tuturor credincioșilor care ne-au sprijinit in aceasta minunata acțiune de a aduce o bucurie și celor aflați în suferință.

Pr. Kosztner Radu

Parohi Pecica 1

thumbnail (1)

thumbnail (2)

thumbnail (3)

thumbnail (4)

thumbnail (6)

thumbnail