Taina Sfântului Maslu pentru pacienții de la Clinica Laser System din Vladimirescu

Vineri, 28 iunie 2019, în ajunul prăznuirii Sfinților Apostoli Petru și Pavel, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Timotei Arhiepiscop al Aradului, s-a săvârșit Taina Sfântului Maslu pentru paceinții Clinicii Laser System, din cartierul Via Carmina, loc. Vladimirescu.

Slujba Tainei Sfântului Maslu a fost săvârșită de Pr. Gheorghe Gligor, consilier social la Centrul Eparhial, Pr. Teodor Pavel preot slujitor la Parohia Arad-Centru și Pr. Bogdan-Ioan Tod de la Parohia Bodrogu-Nou.

La sfârșitul slujbei, Părintele Consilier Gheorghe Gligor, i-a încurajat pe bolnavi cu frumose cuvinte de suflet, iar angajaţilor le-a mulţumit pentru lucrarea generoasă pe care o desfăşoară în acest așezământ.

Pr. Bogdan-Ioan Tod

Parohia Bodrogu-Nou