Corul Seminarului Teologic Ortodox din Arad în misiune la Parohia Zădăreni

Vineri, 8 noiembrie 2019 cu prilejul sărbătorii Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil , corul Seminarului Teologic Ortodox din Arad, dirijat de domnul profesor Ștefan Adrian Bughyi au dat răspunsurile la Sfânta Liturghie în Parohia Ortodoxă Zădăreni din Protopopiatul Arad.

La momentul predicii, cuvântul de învătătură a fost rostit de către elevul Blidar Dimitrie din clasa a XII-a , care a arătat rolul pe care Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil îi au în viața noastră.

La finalul Sfintei Liturghii, preacucernicul părinte paroh Sorin Higioșan, a mulțumit corului și domnului profesor pentru frumoasele răspunsurii date la Sfânta Liturghie, adresând invitația de a mai poposi în mijlocul Parohiei Zădăreni, oferind corului o icoană cu Sfinții Împărați Constantin și Elena Apoi corul, însoțit de părintele paroh au mers la căminul de bătrâni din localitate, oferind un recital de pricesne celor aflați acolo.

Ziua s-a încheiat cu o agapă frățească oferită de parohie.

Bogdan Mureșan, elev seminarist