Activitate social-filantropică desfășurată de angajații Penitenciarului Arad

Ziua de 23 decembrie, a fost o zi însemnată pentru angajații Sectorului de Reintegrare socială din Penitenciarul Arad, aceștia oferind daruri beneficiarilor Centrului De Integrare Prin Terapie Ocupaţională Tabacovici-Arad, cu ocazia Praznicului Nașterii Mântuitorului Iisus Hristos.La această bucurie de a dărui au participat angajați din mai multe sectoare de activitate ale Penitenciarului Arad, care au oferit pachete cu dulciuri, fructe și îmbrăcăminte beneficiarilor din Centrului De Integrare Prin Terapie Ocupaţională Tabacovici din Arad.

Polițiștii de penitenciare ai Sectorului de Reintegrare socială a Penitenciarului Arad, prezenți în comunitate, alături de preotul capelan Vlad Oneț, au interpretat câteva colinde tradiționale românești, oferind o bucurie sufletească persoanelor adulte cu handicap cărora li se asigură aici în Centru găzduire, îngrijire, recuperare, reabilitare, reinserţie socială şi profesională pe o perioadă determinată sau nedeterminată.

Aducem mulțumiri domnului Emilian Ban, șeful Centrului De Integrare Prin Terapie Ocupaţională Tabacovici din Arad, pentru călduroasa primire pe care ne-a facut-o în aceste zile pregătitoare pentru Nașterea Mântuitorului Iisus Hristos.

Preot capelan Vlad Oneț