Bucuria renăscută pe chipurile bunicilor din Parohia Prunișor

În pragul Sărbătorii Nașterii Domnului Iisus Hristos în parohia Prunișor s-a derulat o acțiune prin care s-a încercat readucerea bucuriei pe chipurile bunicilor.Tinerii parohiei împreună cu preotul paroh au desfășurat o activitate social-filantropică, astfel că celor aflați în suferință, celor bătrâni și singuri, oferindu-le unele pachete cu diferite produse alimentare, îmbrăcăminte, etc.
Această acțiune s-a putut organizat datorită unor oameni cu suflet mare, care au conștientizat că iubirea fraternă este un mijloc prin care oamenii trăiesc într-o bună colaborare, prietenie și iubire. Asociația „Îngeri pentru suflete”, prin doamna Alexandra Timar a oferit un sprijin substanțial. De asemenea, credincioșii din Prunișor au înțeles mesajul Pastoralei Sfântului Sinod, care sublinia faptul că în această perioadă trebuie să fim mult mai aproape de frații noștri, să fim mult mai solidari și prietenoși. Aceștia au dăruit foarte multe alimente necesare omului.
Pr. Florin Ioan Avram