PS Părinte Emilian Crișanul i-a colindat pe copilașii suferinzi

Miercuri, 18 decembrie 2019, Preasfințitul Părinte Emilian Crișanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Aradului, însoțit de Arhid. Mircea Proteasa, consilier economic și un grup de colindători, a transmis vestea Nașterii Pruncului Iisus copilașilor internați în Secția de Pediatrie din Arad. Preasfinția Sa a fost întâmpinat de către doamna dr. Simona Dumitra și alte cadre medicale la Secția Clinică de Pediatrie II și la Compartimentul de Neurologie și Pediatrie Pediatrică a Spitalului Județean din Arad, unde i-a binecuvântat pe copii, le-a împărțit pachete cu dulciuri și iconițe.

Cu acest prilej, Preasfințitul Părinte Emilian s-a rugat pentru însănătoșirea copiilor bolnavi și le-a transmis tuturor sărbători binecuvântate.

În dimineața zilei, Preasfinția Sa a fost colindat în Catedrala Veche din Arad de către copilașii de la Grădinița ,,Palatul fermecat” și Școala Gimnazială ,,Mihai Eminescu” din Arad.

Diac. Emanuel Proniuc