Praznicul Nașterii Domnului în Parohia Secusigiu

Praznicul Nașterii Domnului Iisus Hristos a fost prăznuit astăzi în parohia noastră. Acesta a debutat prin oficierea slujbei Utreniei după aceasta urmând a fi oficiată și Sf. Liturghie. În cadrul Sfintei Liturghii, preotul paroh Ștefan Horia a împărtășit copii din parohie, a citit pastorala trimisă de către IPS PărinteTimotei, Arhiepiscop al Aradului. A urmat un concert de colinde interpretate de către grupa duminicală de copii ai parohiei condusă de către doamna prof. Ștefan Simona la sfârșitul căruia, copiii au fost răsplătiți cu daruri.

La sfârșitul Sf. Liturghii, corul bisericii a interpretat câteva colinde în cinstea Nașterii Mântuitorului iar preotul paroh a adus mulțumire persoanelor implicate în buna desfășurare a activităților, urând tuturor un Crăciun binecuvântat!

Ofrim Ioan