Cercul pastoral-misionar Hălmagiu reunit în Parohia Avram Iancu

În Duminica a 32-a după Rusalii, 26 ianuarie 2020, Preoții din cadrul Cercului Pastoral-Misionar Hălmagiu, coordonat din încredințarea Înalt Preasfințitului Părinte Arhiepiscop Timotei Seviciu, Arhiepiscopul Aradului, de către Prea Cucernicul Părinte Bacoș Cristian-Mihăiță, s-au reunit pentru prima dată în anul 2020 în Parohia Ortodoxă Avram Iancu.Pentru deschiderea acestei întâlniri preoțești, s-a săvârșit Vecernia într-un mod festiv de către mulți preoți din cercul nostru pastoral misionar împreună cu unii invitați speciali.

PC Pr. Șerban Adrian de la Parohia Poienari a ținut un cuvânt de învățătură frumos elaborat despre:

  1. Viața familiei creștine în lumina Sfintei Scripturi.
  2. Preotul duhovnic și rolul lui în pastorația părinților și copiilor.

La final, PC Pr. Paroh Dan Dănuț de la Parohia mai sus numită, Avram Iancu, a mulțumit tuturor pentru prezență și reuniunea s-a încheiat prin miruirea tuturor celor prezenți.

Pr. Zadic Andrei de la Parohia Brusturi