Cerc pastoral-misionar în Parohia Sânmartin

În Duminica a 2-a din Post, în Parohia Sânmartin, din Protopopiatul Arad, a avut loc întrunirea Cercului Pastoral-Misionar Pecica, coordonat de Părintele Kosztner Radu Ioan.

Cu acest prilej a fost săvârșită Taina Sfântului Maslu într-un mod mai restrâns pentru a împleti rugăciunea cu responsabilitatea pe care trebuie să o avem cu toții în aceste zile de încercare, dar în același timp să ne păstrăm credința și nădejdea în Bunul Dumnezeu.

La finalul slujbei, Părintele Eugen-Călin Dragoș de la Parohia Olari a susținut un frumos și profund cuvânt de învățătură despre  ,,Iubirea necondiționată pe care o are Dumnezeu față de fiecare om în parte, accentuând faptul că în orice împrejurare a vieții am fi să nu uităm că Dumnezeu nu ne părăsește niciodată și ne iubește nu pentru că merităm, ci pentru bunătatea și milostivirea pe care o are El față de Creația Sa, iar în aceste încercări ale vieții noi să știm să privim spre Dumnezeu cu pocăință și smerenie .

La final, Părintele Paroh Cristian Prună, a adus mulțumire Bunului Dumnezeu pentru toate și tuturor celor prezenți . 

Pr. Kosztner Radu Ioan