Acțiune Social-Filantropică în Parohia Pecica I

,,Întrucât aţi făcut unuia dintr-aceşti fraţi ai Mei, prea mici, Mie Mi-aţi făcut “ (Mt. 25:40).

La îndemnul Mântuitorului de a cerceta pe aproapele nostru, Parohia Ortodoxă Pecica I, prin dragostea și bunăvoința credincioșilor a făcut posibilă această acțiune Social-Filantropică în aceste vremuri de încercare prin care trecem cu toții.

Astfel s-au împărțit alimente, produse de igienă dar și jucării și dulciuri pentru copilașii mai nevoiași din această parohie. 

Suntem chemați cu toții sa fim mai buni, mai îngăduitori și mai aproape în duhul dragostei creștine unii de alții pentru că doar așa vom da dovadă ca suntem fii ai Celui Preaînalt după cum ne spune Mântuitorul ,,Întru aceasta vor cunoaşte toţi că sunteţi ucenicii Mei, dacă veţi avea dragoste unii faţă de alţii” ( In. 14:35)

Preot Kosztner Radu – Ioan