Sfinţirea sediului administrativ al Consiliului Judeţean Arad

Miercuri, 27 ianuarie 2021, Preasfinţitul Părinte Emilian Crişanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Aradului, însoţit de Pr. Gheorghe Gligor, vicar eparhial, Pr. Tiberiu Ardelean, inspector eparhial şi Pr. Flavius Petcuţ, protopopul Aradului, a sfinţit sediul administrativ al Consiliului Judeţean Arad.

Slujba s-a săvârşit în prezenţa domnului Iustin Cionca, Preşedintele Consiliului Judeţean Arad, a celor doi vicepreşedinţi şi a angajaţilor din cadrul Consiliului Judeţean.

În cuvântul rostit, Preasfinţia Sa a arătat buna conlucrare ce există între Arhiepiscopia Aradului şi Consiliul Judeţean Arad şi  le-a urat tuturor un an binecuvântat cu mult spor în lucrarea pe care o săvârşesc, fiecare în parte, spre binele obştesc. De asemenea, Preasfinţitul Părinte Emilian le-a oferit celor de faţă cărţi şi iconiţe.

Protos. Iustin Popovici