Examen de Certificare a Competențelor Profesionale la Seminarul Teologic Ortodox din Arad

Cu binecuvântarea și în prezența Înaltpreasfințitului Părinte Timotei, Arhiepiscopul Aradului, elevi ai clasei a XII-a de la Seminarul Teologic Ortodox au susținut Examenul de Certificare a competențelor profesionale.
Înaltpreasfințitul Părinte Timotei a fost întâmpinat la sosirea în școală de Părintele Arhid. Călin Teuca, Directorul Seminarului și de membrii comisiei de examinare. Înaltpreasfinția Sa a fost însoțit de Părintele Iustin Popovici, consilier cultural al Arhiepiscopiei Aradului. Comisia a fost alcătuită din pr. Codin Șimonca-Oprița și părintele director, Arhid. Călin Teuca, pentru proba de susținere a lucrărilor scrise și pr. Dacian Nan, pr. Gabriel Streulea, prof. Marius Lăscoiu Martin și prof. Adrian Bugyi- pentru proba practică.
Elevii examinați au promovat, cu note între 8.00 și 9.94, acest examen.
Rugăm pe Bunul Dumnezeu să răsplătească efortul elevilor și a dascălilor, cu atât mai mult cu cât a fost un an școlar plin de încercări în context pandemic.

Pr. Prof. Dacian Nan