Activitate culturală în Parohia Arad-Grădiște II

Joi, 8 iulie 2021, între orele 18.00-20.00, pe platoul din fața bisericii Parohiei Arad-Grădiște II, a avut loc o activitate culturală dedicată copiilor aflați în vacanță, din parohie și nu numai.

Activitatea a început cu jocuri interactive, urmată de piesa de teatru „Motanul Încălțat” susținută de Trupa de teatru „Piticot” din Arad și a continuat cu ateliere de creație unde cei prezenți, circa 80 de copii s-au delectat în prezența părinților și organizatorilor. Spectacolul a fost realizat în cadrul Proiectului „Grădină cu artă”, finanțat de Centrul Municipal de Cultură Arad cu sprijinul Parohiei Arad-Grădiște II.

Mulțumim celor implicați Primăriei Municipiului Arad, Centrului Municipal de Cultură Arad, Trupei de teatru „Piticot” și Parohiei Arad-Grădiște II.

Pr. Dr. Vasile Cucu