ASCOR Arad – Uniți pentru viață

Membri ai ASCOR Arad,  dimpreună cu Asociația Filantropia a Arhiepiscopiei Aradului și cu Liga Studenților din cadrul Universității ” Vasile Goldiș ” din Arad, au fost prezenți astăzi, 23 noiembrie, la Centrul de Transfuzie Sanguină din Arad pentru a dărui viață! Evenimentul se încadrează într-un proiect național ASCOR intitulat ” Uniți pentru viață „. Peste 20 de persoane: preoți,  studenți și persoane din alte categorii profesionale au răspuns chemării de a dona sânge și de a salva omenești. Colaborarea pe care cele trei asociații mai sus amintite au avut-o în acest demers se dorește a fi una de durată.

Marius-Gheorghe Danciu

președinte ASCOR Arad

https://basilica.ro/ascor-arad-si-alte-doua-organizatii-locale-au-donat-sange-in-campania-uniti-pentru-viata/