Cerc misionar în Parohia Semlac

Astăzi 9 noiembrie a avut loc în Parohia Semlac, întâlnirea Cerului misionar Pecica IV, având că ordine de zi dezbaterea temei „Eshatologia în viziunea părintelui Dumitru Stăniloae”.

Au fost prezentate două referate „Starea sufletelor după moarte. Judecata particulară” de către PC părinte Tripa Ciprian paroh al Parohiei Ortodoxe Române Semlac și referatul cu tema „A doua venire a Domnului și judecata finală” de către PC părinte Crăciun Felician, preot slujitor la Parohia Semlac. Tema abordată se înscrie în tematica anului omagial dedicat cinstirii celor adormiți. Ambele referate au fost primite cu apreciere de către preoții participanți, urmând dezbateri pe tema propusă. Aceasta a fost ultima întâlnire a cercului din acest an.

Pr.dr. Tudor Budeanu, coordonator.