Elevii participanți la concursul „Hristos în Școală” premiați de Parohia Ortodoxă Grăniceri

În prima zi de Crăciun, elevii Școlii Gimnaziale Grăniceri au fost premiați de părintele paroh Popovici Adinel pentru rezultatele lor obținute la concursul județean ”Hristos în Școală”, coordonați de domnul director prof. Drd. Krizner Paul.
Lucrările lor au fost notate după cum urmează:
La secțiunea Pictură religioasă pe sticlă.
Locul I pe județ Raisa Batranut
La sectiunea Desen
Locul II pe județ Groza Octavian Zeno
Locul III pe județ Maria Popovici
La secțiunea Pictură pe lemn
Mențiune Bodea Bonca Emanuel Andrei
La finalul Sfintei Liturghi, după colindele tradiționale, elevii și-au prezentat lucrările lor în fața credicioșilor, iar părintele Popovici Adinel, în numele comunității ortodoxe din Grăniceri le-a oferit daruri, mulțumindu-le atât elevilor cât și profesorului coordonator, director, drd. Krizner Paul pentru rezultatele frumoase și pentru că duc mai departe frumusețea credinței prin imagini.
Domnul durector a mulțumit părintelui paroh pentru inițiativa frumoasă de a-i premia pe elevi și de asemnea pentru frumoasa colaborare înte Biserică și Școală.
Pr. Adinel Popovici