Moș Nicolae, bucuria copiilor în Parohia Ortodoxă Grăniceri

Și anul acesta, cu mare bucurie copiii au primit daruri de la Moș Nicolae prin bunăvoința părintelui paroh Popovici Adinel din parohia Ortodoxă Grăniceri.
Elevii Școlii Gimnaziale Grăniceri au participat la Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie unde s-au și împărtășit cu Trupul și Sângele Domului Hristos, iar ca bucuria lor să fie deplină părintele paroh a aferit daruri elevilor și cadrelor didactice.
La finalul Sfintei Liturghi părintele paroh Popovici Adinel a evidențiat importanța sărbătorii Sfântului Ierarh Nicolae mulțumind de participare tuturor eleviilor și cadrelor didactice. Mai apoi elevii au colidat credincioșii și familia preotului iar domnul director prof. Drd. Krizner Paul, le-a mulțumit tuturor pentru darurile pregătite și în acest an de către comunitatea ortodoxă, dorindu-le tuturor sărbători fericite.