Cercul pastoral-misionar în Parohia Ortodoxă Hălmagiu

În 26 februarie 2022, la ora Vecerniei pentru Duminica Înfricoșătoarei Judecăți sau a Lăsatului sec de carne, Cercul Pastoral-Misionar Hălmagiu s-a reunit pentru prima dată în anul 2022, chiar în Parohia Ortodoxă Hălmagiu.

În cadrul acestui Cerc Pastoral-Misionar, Părintele Horga Petru-Marius de la Parohia Pleșcuța a prezentat referatul cu titlul: Învățătura Sfintei Scripturi despre smerenia și sinceritatea în rugăciune: Pilda Vameșului și Fariseului, reamintită în fiecare an la începutul Perioadei Triodului.

Așadar, la această reuniune preoțească au luat parte următorii preoți: Pr. Paroh Bacoș Cristian-Mihăiță de la Parohia Hălmagiu, Pr. Referend Horga Petru-Marius de la Parohia Pleșcuța, Pr. Bulea Mihai de la Parohia Bănești, Pr. Ancaș Gheorghe de la Parohia Vîrfurile, Pr. Dan Dănuț de la Parohia Avram Iancu, Pr. Briciu Ciprian de la Parohia Hălmăgel, Pr. Nicoară Bujor de la Parohia Măgulicea și Pr. Zadic Andrei-Achim de la Parohia Brusturi.

Pr. Andrei Zadic