Misiune a Facultății de Teologie Ortodoxă din Arad în parohia Drauț, protopopiatul Ineu

Părintele Lect. Univ. Dr. Ștefan Negreanu de la Facultatea de Teologie Ortodoxă „Ilarion V. Felea” din Arad a participat duminică seara, 10 aprilie, în parohia Drauț, protopopiatul Ineu, la slujba Vecerniei cu Pavercernița mică, la invitația părintelui paroh Robert Emanuel Tudor, un fost student și masterand merituos al Facultății noastre de Teologie.

La sfârșitul slujbei, părintele Lect. univ. dr. Ștefan Negreanu a rostit un bogat cuvânt de învățătură în care s-a referit la păcat ca rupere de Izvorul vieții.

La sfârșitul acestei seri duhovnicești, părintele paroh Robert Emanuel Tudor le-a mulțumit tuturor celor prezenți pentru osteneala participării la slujbă, precum și invitaților pentru efortul pe care l-au făcut de a veni în parohia Drauț, deopotrivă părintelui lect. univ. dr. Ștefan Negreanu, pentru bucuria slujirii, perecum și pentru cuvântul de zidire duhovnicească rostit.

Pr. Emanuel Robert Tudor