Cercul pastoral-misionar Hălmagiu reunit în Parohia Ortodoxă Avram Iancu

Joi în Săptămâna a VI-a după Paști, Ziua Înălțării Domnului, Cercul pastoral-misionar Hălmagiu s-a reunit de Hramul Bisericii Parohiale din Avram Iancu în biserica parohiei într-un cadru festiv cu 11 preoți.

Reuniunea a început prin săvârșirea Sfântului Maslu în cadru festiv, precum am spus, cu un sobor format din 11 preoți: PC Pr. Consilier eparhial Nicoară Bujor de la Parohia Măgulicea, PC Pr. Ancaș Gheorghe de la Parohia Vîrfurile, PC Pr. Bulea Mihai de la Parohia Bănești, PC Pr. Groza Ștefan de la Parohia Dieci, PC Pr. Silviu Buda de la Parohia Lazuri, PC Pr. Ilea Duțu de la Parohia Aciuța, PC Pr. Zadic Andrei de la Parohia Brusturi, PC Pr.Paroh Dan Dănuț de la Parohia Avram Iancu, PC Pr. Pensionar Păiușan Simion, PC Pr. Pensionar Florea Ioan și PC Pr. Pensionar Nedeloni Matei.

La finalul reuniunii, PC Părintele Paroh Dan Dănuț a mulțumit tuturor pentru prezență.

Pr. Andrei Zadic