„Crede numai!” – eveniment cultural-artistic de excepție în Arhiepiscopia Aradului

Vineri, 7 Aprilie 2023, ora 19:00, în Sala Polivalentă din Arad, va avea loc un eveniment cultural-artistic, intitulat „Crede numai!”. Acesta este organizat de Consiliul Județean Arad, prin Centrul Cultural Județean Arad, în parteneriat cu Arhiepiscopia Aradului și îi are ca invitați pe următorii:

  • Constantin NECULA
  • Daniel BUZDUGAN
  • Paula HRISCU
  • Grupul psaltic TRONOS al Catedralei patriarhale din București, dirijat de arhid. Mihail BUCĂ.

Evenimentul acesta se înscrie în șirul acțiunilor comune pe care Arhiepiscopia Aradului le desfășoară în parteneriat cu Consiliul Județean Arad, acesta dorindu-se a fi unul care să-i sensibilizeze pe arădeni și nu numai, aducându-le aminte acestora despre importanța privirii și înspre interior, într-o lume în care ni se propune să ne adresăm mai mult aspectelor ce țin de cele palpabile, evidente și exterioare

Conferința – dialog care îi va avea ca protagoniști pe părintele Constantin Necula și Daniel Buzdugan, precum și concertul de pricesne și cântări bisericești susținut de Grupul psaltic Tronos al Catedralei patriarhale din București și Paula Hriscu se doresc a fi un bun prilej de odihnă și liniște pentru toți cei care vor alege să participe.

Moderatorul evenimentului va fi preotul Vlad – Sergiu Sandu.

Vă așteptăm cu bucurie !