Misiune a Facultății de Teologie Ortodoxă din Arad în parohia Ignești, protopopiatul Sebiș

Părintele Lect. Univ. Dr. Ștefan Negreanu de la Facultatea de Teologie Ortodoxă „Ilarion V. Felea” din Arad a participat duminică seara, 26 martie, în parohia Ignești, protopopiatul Sebiș, la slujba Vecerniei, la invitația părintelui paroh Răzvan Săcui, fost student și masterand al Facultății noastre de Teologie.

La sfârșitul slujbei Vecerniei, părintele Lect. univ. dr. Ștefan Negreanu a prezentat conferința duhovnicească cu tema Bucurie și întristare. Valențe duhovnicești.

La sfârșitul acestei seri duhovnicești, părintele paroh Răzvan Săcui le-a mulțumit tuturor celor prezenți pentru osteneala participării la slujbă și la conferința duhovnicească, precum și  părintelui lect. univ. dr. Ștefan Negreanu, pentru bucuria slujirii, perecum și pentru interesanta și captivanta conferință duhovnicească prezentată.

Pr. Paroh Răzvan Săcui