FESTIVITATE DE ABSOLVIRE A PRIMELOR CLASE PREGĂTITOARE LA ȘCOALA ,,EPISCOP IOAN MEȚIANU” DIN ANUL ȘCOLAR 2022-2023

Marți, 13 iunie  2023, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Timotei, Arhiepiscopul Aradului și în prezența Preasfințitului Părinte Emilian Crișanul, la Școala ,,Episcop Ioan Mețianu” a avut loc festivitatea de absolvire a primelor clase pregătitoare din anul școlar 2022-2023.

De asemenea, la acest eveniment au participat: Doamna Rector a Universității ,,Aurel Vlaicu”, Arad,  Ramona Lile, Doamna Prorector Stoica Codruța, Părintele Consilier bisericesc Silviu Faur, Decanul Facultății de Teologie Pr. Prof. Univ. Dr. Cristinel Ioja, Prof. Conf. Univ. Dr. Farcașiu Lucian, Domnul Inspector Școlar General adjunct Tocoian Daniel, Domnul Subprefect Dorel Sinaci.

În cadrul acestui eveniment a avut loc serbarea  primilor bobocei ai acestei școli, conduși de doamnele învățătoare Năsui Alina și Pele Bianca, la care au participat și părinții elevilor, urmată de o frumoasă petrecere.

Doamna Director, Năsui Alina, a adus mulțumiri în primul rând Bunului Dumnezeu, conducerii Universității ,,Aurel Vlaicu” și Arhiepiscopiei Aradului precum și tuturor participanților și persoanelor implicate, care au întregit efortul cadrelor didactice prin sfaturile, ajutorul și purtarea de grijă pe parcursului întregului an școlar.

dir. înv. Alina Năsui