Cerc pastoral-misionar în Parohia Hălmăgel

Marți 15 august 2023, de Adormirea Maicii Domnului, la ora vecerniei, Cercul pastoral-misionar Hălmagiu s-a reunit în Parohia Ortodoxă Hălmăgel.

Reuniunea a început prin săvârșirea Tainei Sfântului Maslu, cu preoți din acest cerc: PC Pr. Paroh Briciu Ciprian de la Parohia Hălmăgel, PC Pr. Horga  Petru- Marius de la Parohia Pleșcuța, PC Pr. Zadic Andrei-Achim de la Parohia Brusturi, PC Pr. Bordea Ionuț-Cosmin de la Parohia Poienari, PC Pr. Dărăștean Mădălin de la Parohia Tălagiu, PC Pr. Bulea Mihai de la Parohia Bănești, PC Pr. Bacoș Cristian de la Parohia Hălmagiu, PC Pr. Pasc Liviu de la Parohia Țărmure, PC Pr. Curtuțiu Viorel de la Parohia Luncșoara și Prea Cuviosul Părinte Ierodiacon Veniamin.

Apoi, PC Pr. Bulea Mihai de la Parohia Bănești a ținut un minunat cuvânt de învățătură privind Praznicul Adormirii Maicii Domnului.

La finalul reuniunii, PC Pr. Paroh Briciu Ciprian a mulțumit tuturor pentru prezență.

Pr. Andrei Zadic