,,Bucuria copilăriei” în Parohia Prunișor

În ziua de 18 mai 2024, parohia Prunișor din Protopopiatul Sebiș a fost gazda unui eveniment cu totul deosebit.

În parteneriat cu Inspectoratul Școlar Județean Arad, Liceul Teoretic Sebiș, Liceul Tehnologic “Sava Brancovici” Ineu, și Primăria Orașului Sebiș, s-a demarat o activitate cu prilejul sărbătoririi copilăriei, la care a participat un număr impresionant de copii.
Activitatea a fost încununată și cu participarea doamnei director Zagorka Milencovici de la CJRAE Arad, a domnului Tanchiș Adi – inspector învățământ special și special integrat, precum și cu profesori itineranți și de sprijin, profesori logopezi, și profesori ai celor două instituții școlare!

Din cuprinsul activităților nu au lipsit multitudinea de jocuri, pictura pe față, baloanele colorate și multe dulciuri.
Activitatea a avut ca scop celebrarea într-un chip aparte a copilăriei, dar și integrarea copiilor cu dizabilități în rândul celorlalți.

La finalul programului, preotul paroh Avram Florin Ioan a mulțumit tuturor pentru prezență și pentru osteneală.
Prof. Roșu Drăgan Denis– Liceul Teoretic Sebiș