Conferință ASCOR Arad cu PS Părinte Siluan al Ungariei

Asociația Studenților Creștini Ortodocși Români (ASCOR) – filiala Arad organizează marți, 18 iunie,  a doua conferință din perioada Penticostarului. În prima conferință organizată de voluntari, invitatul tinerilor a fost PS Damaschin Dorneanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților.

Conferința este intitulată: „Viața creștină și Sfintele Taine ca mijloace de dobândire a Împărăției lui Dumnezeu„, iar ea va fi susținută de Preasfințitul Părinte Episcop Siluan al Ungariei.

Evenimentul va avea loc în aer liber, la Paraclisul de vară din incinta Facultății de Teologie Ortodoxă din Arad, începând cu ora 18:00, și face parte din seria de conferințe duhovnicești organizate de ASCOR Arad în perioada Penticostarului.

Vă așteptăm cu drag!

Alexandru Blaj, președinte ASCOR Arad