Seară duhovnicească la Buhani

Preoţii Cercului misionar  Sebiș I, condus din încredinţarea Înaltpreasfinţitului Timotei, Arhiespiscopul Aradului de PC Pr. Traian Luştrea, s-au întrunit în data de 28 octombrie 2011, în parohia Buhani. Scopul întâlnirii a fost prezentarea bilanţului activităţilor parohiale desfăşurate în cadrul programului Anului omagial al Sfântului Botez şi al Sfintei Cununii. Au fost de asemenea abordate probleme pastora-misionare curente, semnalate de către preoţii prezenţi. Cu acest prilej, la invitaţia preotului paroh, Valentin Herbei, preoţii Ioan Ardelean, Viorel Albiş şi Marius Ioan Leucuţa, au săvârşit slujba de sfinţire a casei parohiale renovate.

Au participat la întâlnire a participat Pc. protopop Beni Ioja impreunã cu preoţii Traian Luștrea, Marius Ioan Leucuța, Flavius Suciu, Ioan Iercoșan, Avraam Matcău, Mercea Cătalin Rus, Florin Bătrân, Ioan Suba, Romică Confideratu, Viorel Albiș şi Valentin Herbei.

Urmatoarea întâlnire va avea loc în parohia Bârsa în data de 10 noiembrie 2011.