,,Alege şcoala” în Protopopiatul Lipova

Protopopiatul Lipova din Arhiepiscopia Aradului, şi-a premiat marţi, 19 iunie 2012, câştigătorii concursului de creaţie creştină, faza pe Protopopiat, din cadrul proiectului ,,Alege şcoala”. Părintele Protopop Crinel Ioan Onea a înmânat premiile celor nouă elevi câştigători la cele trei secţiuni (literară, artistică şi multimedia) nu înainte de a saluta părinţii şi coordonatorii elevilor căştigători şi de a-i felicita pe cei nouă elevi care vor fi reprezentanţii Protopopiatului Lipova la etapa a III- a pe Eparhie.

Pr. Balint Cosmin, coordonatorul cu cateheza la nivel de Protopopiat, a ţinut să mulţumească preoţilor şi profesorilor de religie care s-au implicat activ în pregătirea elevilor câştigători, adresându-le îndemnul de a fi şi pe mai departe în rândul colegilor lor, ,,micii apostoli ” ai Bisericii din comunitatea în care trăiesc, felicitându-i totodată pentru lucrările cu care au participat la acest concurs. De asemeni s-a evidenţiat reuşita Parohiei Pâncota a cărui portofoliu de lucrări a obţinut cel mai mare punctaj dintre parohiile participante din Protopopiatul Lipova.