Preţuirea hărniciei

Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Timotei, Arhiepiscop al Aradului, la biserica cu hramul Naşterea Domnului a parohiei Arad Micălaca Veche a avut loc în duminica a patra după Paşti premierea elevilor parohiei de la Şcoala Gimnazială Caius Iacob Arad care au participat în cursul acestui an şcolar la diferite concursuri şi activităţi religioase. Astfel, Crişan Andreea din clasa a V-a a obţinut locul III, iar Ţigan Silviu din clasa a VII-a A, menţiune la faza locală a Olimpiadei de Religie. Capragiu Bianca din clasa a VI-a C a avut menţiune la faza locală, locul I la faza judeţeană şi locul al II-lea la etapa pe protopopiat a Concursului Naţional “Bucuria de a fi creştin”, în timp ce Şimonca Stelian din clasa a VI-a A a obţinut locul I la etapa locală a olimpiadei de Religie, locul al II-lea la cea judeţeană, cu participare deosebită la Concursul dedicat anului omagial al Sfinţilor Împăraţi Constantin şi Elena. Toţi elevii au primit din partea parohiei rechizite.

Pentru îndrumarea deosebită, atentă şi competentă, doamnei Beatrice Mandă, profesorul de religie al elevilor de la Şcoala arădeană, i-au fost aduse mulţumiri şi adresate felicitări, cu dorirea îndreptată către toţi, învăţăcei şi dascăli, de a spori talanţii cu care Atotmilostivul Dumnezeu i-a înzestrat.