Concert de colinde la biserica ortodoxă din Lipova

Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Timotei, Arhiepiscop al Aradului, la biserica ortodoxă din Lipova a avut loc duminică, 15 decembrie, începând cu ora 16.00, a treia ediţie a Concertului de colinde intitulat „Slavă întru cei de sus lui Dumnezeu” , Concert care s-a organizat prin parteneriatul dintre Protopopiatul Lipova şi Parohia Lipova II, dar mai ales prin purtarea de grijă a protopopului locului. La cea de-a treia ediţie a acestui Concert au participat zece coruri mixte, bărbăteşti şi de copii, care au încântat publicul foarte numeros şi dornic de a intra în atmosfera sărbătorilor de Crăciun prin intermediul colindelor strămoşeşti. Ca şi în anii precedenţi, toţi participanţii la Concert au primit cadouri din partea Parohiei, care în pregătirea cadourilor a avut colaborare cu firma româno-germană Caritas din Lipova. Mulţumind lui Dumnezeu şi pentru reuşita de anul acesta, aducem slavă lui Iisus Cel ce S-a născut în ieslea cea dobitocească, pentru noi şi pentru a noastră mântuire.