Cerc misionar în Parohia Andrei Șaguna-Spovedania, mijloc de îndreptare

Miercuri, 21 mai, în ziua de pomenire a Sfinților Împărați Constantin și Elena, a avut loc la Parohia Andrei Șaguna, consfătuirea lunară a preoților din Cercul Pastoral-Misionar III – Sântana, din cuprinsul Arhiepiscopiei Aradului.

Conferința a început la biserică prin citirea referatului „Spovedania, mijloc de îndreptare”, susținut de P.C. pr. Adrian Mariș, parohul Bisericii iar discuțiile pe marginea referatului, au avut loc la casa parohială. Cei 11 preoții prezenți la consfătuire s-au implicat în discuții prin expunerea unor probleme generale pe care le-au întâlnit la Spovedanie, în acordarea dezlegărilor anumitor credincioși și a epitimiilor potrivite.

Întâlnirea a avut un scop practic și a îmbogățit cunoștiințele preoților pentru dobândirea mântuirii lor și a credincioșilor pe care îi păstoresc.

Ultima actualizare (Vineri, 23 Mai 2014 12:40)