Cerc misionar-pastoral în Parohia Monoroştia

Cu binecuvântarea  Înaltpreasfinţitului Părinte Timotei, Arhiepiscopul Aradului, duminică, 06 iulie 2014, preoţii din Cercul misionar Radna, Protopopiatul Lipova, coordonat  de către Pr. Ioan Jidoi,  au poposit în biserica cu hramul ,,Naşterea Maicii Domnului ” din Parohia Monoroştia ( 1974). Un sobor de preoţi a oficiat Taina Sf. Maslu în mijlocul credincioşilor aflaţi în număr mare.

Pr. Cosmin Corâci de la Parohia Odvoş a pregătit tema ,,Diferenţe confesionale cu privire la Taina Spovedaniei”.

Pr. paroh Butar Pascu a mulţumit fraţilor preoţi prezenţi şi oficialităţilor locale care au răspuns afirmativ invitaţiei sale la acest festin liturgic .

Apoi toţi cei prezenţi au fost invitaţi la o agapă frăţească. Pr. Ioan Jidoi coordonatorul  Cercului misionar Radna a anunţat  următoarea întâlnire  stabilită pe 14.08.2014 în Parohia Radna.

 

Ultima actualizare (Joi, 10 Iulie 2014 08:54)