Sfinţire de secţie de recuperare medicală în oraşul Lipova

Spitalul Orășenesc Lipova a primit vizita ministrului secretar de stat din Ministerul Sănătății, Dorel Săndesc, cu prilejul inaugurării Secției de recuperare medicală și a unui aparat performant de radiologie, iar toate aceste investiții, operate prin fondurile obținute de Primăria Lipova, au fost sfițite de preoții pr. Mihai-Octavian  Blaj (inspector eparhial la Ariepiscopia Aradului), delegat al ÎPS dr. Timotei Seviciu, arhiepiscopul Aradului, pr. Gheorghe Dehelean (parohul comunității Lipova-Băi) și pr. Ioan Jidoi, de la Parohia Radna.

 

În cuvântul său, delegatul chiriarhal a transmis tuturor oficialităților, în frunte cu d-l ministru, arhierești binecuvântări și bucuria părintească deosebită pentru purtarea de grijă a mai marilor orașului Lipova pentru sănătatea trupească a tuturor locuitorilor Văii Mureșului și Podgoriei Aradului, tuturor credincioșilor din zonă.

 

 

 

 

 

Ultima actualizare (Marţi, 15 Iulie 2014 15:45)