„Ortodoxia în culori”

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Timotei Arhiepiscop al Aradului, Asociația Filantropia Arad va organiza în centrele pastorale din cuprinsul eparhiei, concursul „Ortodoxia în culori”.

Concursul, având activități educativ religioase, se va desfășura pe parcursul lunii august și este destinat copiilor de clase primare. Atelierul de creație va cuprinde cateheză pentru fiecare temă și activități de desen cu creioane colorate sau acuarele, pe următoarele teme: Adormirea Maicii Domnului, Familia creștină – modelul brâncovean, Biserica mea și Sfânta Euharistie. Înscrierile copiilor se pot face la preotul paroh.

Prin acest concurs, se dorește implicarea copiilor din parohiile arădene, prin desen și activități educativ religioase, în viața Bisericii Ortodoxe.

Ultima actualizare (Luni, 04 August 2014 15:17)