Un nou număr al revistei ,,Biserica şi Şcoala”

Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Timotei, Arhiepiscopul Aradului, a apărut publicaţia religioasă „Biserica şi Şcoala“, anul XCIV (94),  nr. 7/iulie 2014, care cuprinde 8 pagini. Din paginile revistei precizăm următoarele titluri: ,,In Memoriam: Şapte ani de la trecerea la cele veşnice a Preafericitului Părinte Teoctist Arăpaşu – Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române (1915-2007), Stelian Gomboş; Părintele Arsenie Boca, despre: ,,Cum au murit Constantin Brâncoveanu şi copiii săi”; Interviu realizat cu părintele Lucian Farcaşiu despre pregătirea credinciosului pentru Taina Spovedaniei, redacţia; Sinuciderea în adolescenţă, prof.dr. Florin Koller; ,,Dragostea sentimentul suprem” la Sfântul Ioan Gură de Aur, masterand Teodor Sbîrcea; Cine se teme de Hristos în şcoală?, prof. Mirela Bugariu;

Pe ultimele pagini ale revistei, la rubrica „Actualitatea eparhială“, sunt menţionate evenimente mai importante din viaţa bisericească arădeană, precum şi itinerarul pastoral al Înaltpreasfinţitului Părinte Timotei Seviciu, Arhiepiscopul Aradului.

Revista poate fi cumpărată de la pangarul Catedralei arhiepiscopale şi de la celelalte biserici şi mănăstiri din eparhie.

Ultima actualizare (Joi, 14 August 2014 10:28)