Dăruiește și fii mai bun

În cadrul Săptămânii Educației ( 5 -10 octombrie), elevii Școlii Gimnaziale ”Iustin Marșieu” din Socodor, îndrumați de dascălii lor oameni de suflet, au donat, cu mult drag,  legume pentru Cantina socială ”Sfântul Ierarh Nicolae” din Arad, administrată de Arhiepiscopia Aradului.

Scopul acestei activități a fost acela de a-i ajuta pe semenii lor aflați în suferință și nevoie. Cantina socială dăruiește zilnic, celor 65 de beneficiari, o masă caldă. Acțiunea a fost la a doua ediție și se dorește a continua și în anii următori prin parteneriat cu Arhiepiscopia Aradului. Coordonatorii activității au fost Palcu Rodica, profesor pentru învățământul primar și Tulcan Cătălin, profesor de religie. Transportul colectei s-a efectuat de către unul dintre părinții acestor copii credincioși.

 

 

 

 

 

 

Ultima actualizare (Marţi, 14 Octombrie 2014 16:00)