Daruri de la copii

Marți, 8 decembrie 2015, copiii unei clase a Colegiului Național „Preparandia – Dimitrie Țichindeal” din Arad, coordonați de profesorul de religie Flavius Lazăr, au colindat beneficiarii Cantinei Sociale „Sf. Ierarh Nicolae” a Arhiepiscopiei Aradului.
După ce au colindat, copii au oferit personal celor 65 de beneficiari ai Cantinei, mai multe daruri constând în alimente neperisabile, fructe și dulciuri. Bucuria de a dărui s-a citit pe chipurile copiilor, mai ales atunci când au primit mulțumiri cu lacrimi în ochi din partea celor sărmani, beneficiari ai serviciilor sociale ale cantinei Arhiepiscopiei. După ce au colindat, părintele Gabriel Mariș – consilier social al eparhiei, le-a prezentat micilor colindători serviciile sociale oferite de Arhiepiscopia Aradului oamenilor sărmani și le-a vorbit despre importanța darurilor oferite, mai ales în această lună „a cadourilor”, asigurându-i pe cei mici că Dumnezeu le va răsplăti mereu fapta bună iar milostenia lor le va aduce bucurii duhovnicești de Sfintele Sărbători.

Sectorul Social Filantropic și Misionar al Arhiepiscopiei Aradului

image