Daruri pentru copiii de la Centrul Maternal Arad

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Timotei, Arhiepiscopul Aradului, au fost dăruite daruri copiilor de la Centrul Maternal Arad, în perioada 12-17 decembrie 2015, după cum ne-a precizat Arhim. Teofan Mada, vicar eparhial, coordonator de proiect.

Centrul Maternal este un serviciu pentru prevenirea separării copilului de părinţii săi, de tip rezidenţial, organizat pe model familial, a cărui menire este de a permite formarea, menţinerea şi întărirea legăturilor de tip familial, precum şi sprijinirea familiei pentru asumarea responsabilităţilor parentale. Darurile, primite de doamna Miriana Iolu, coordonatoarea centrului Maternal, provin din donațiile unor parohii din diasporă, instituții de drept privat, fundații și asociații creștine.

image

image