Cerc misionar-pastoral în parohia Cladova

Din încredinţarea IPS Timotei, Arhiepiscopul Aradului, Cercul Misionar Nr. 2 Radna, sub coordonarea Pr. Murgu Marius s-a întrunit, duminecă , 28.02.2016, în Parohia Cladova . Biserica de aici (1898) are hramul ,,Bunavestire”. Cu acest prilej soborul de preoţi prezent în Biserica de la Cladova, a oficiat Sfânta Taină a Maslului.
După oficierea Sfântului Maslu, fiind anul 2016, an omagial al educației religioase a tineretului creștin ortodox și anul comemorativ al Sfântului Ierarh Martir Antim Ivireanul și al tipografilor bisericești, părintele Pădureanu Mihail de la parohia Barațca a susținut tema: ”Religia – Promotoare a valorilor familiei creștine” și ”Aspectul filantropic de intrajutorare a bătrânilor fără nici un ajutor la nivelul fiecărei parohii.”

 

image

image