Cerc misionar în Parohia Sebiș II

Luni, 20 iunie 2016, de praznicul Sfintei Treimi, Parohia Ortodoxă Sebiş II şi-a sărbătorit hramul. Cu acest prilej, preoţii cercului pastoral-misionar numărul 2 Buteni, coordonat de părintele Ciucur Marian, s-au întrunit şi au slujit împreună Taina Sfântului Maslu.
Din sobor au făcut parte Preaonoratul Părinte Protopop Alexandru Botea, părintele Marian Ciucur din Buteni, părintele Ioja Beni de la parohia Sebiş I, părintele Teodor Tripa din Păiuşeni, părintele Gheorghe Stănel Stan din Cuied, părintele Alexa Birău din Chisindia, părintele Vasile Coşeri din Paulian, părintele Teodor-Terentie Dragoş din Cărand, Gheorghe-Cristian Pop din Revetiş, părintele Daniel Pavel din Joia Mare, părintele Teodor Zbârcea din Mădrigeşti şi părintele paroh Cătălin Rus-Mercea. La slujbă au luat parte numeroşi credincioşi şi oficialităţi locale şi judeţene.
La sfârşitul slujbei, părintele Teodor Tripa a rostit cuvântul de învăţătură şi părintele paroh a adresat cuvântul de mulţumire. Credincioşii au fost unşi cu untdelemn sfinţit şi seara s-a încheiat cu o agapă frăţească.

Pr. Daniel Pavel

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA