Cerc pastoral-misionar la Păiuşeni

Duminică, 10 iulie 2016, în cadrul natural binecuvântat şi răcoros al satului Păiuşeni, preoţii cercului pastoral-misionar numărul 2 Buteni, coordonat de părintele Marian Ciucur, s-au întrunit la biserica parohială, de la ora 17.
Seara a debutat cu slujirea Tainei Sfântului Maslu de către soborul format din zece preoţi şi un diacon, în prezenţa a numeroşi credincioşi din parohie şi din împrejurimi. La sfârşitul slujbei, părintele Rus-Mercea Cătălin a rostit cuvântul de învăţătură, subliniind purtarea de grijă a lui Dumnezeu faţă de oameni.

În final, preotul paroh Teodor Tripa a mulţumit preoţilor prezenţi şi tuturor celor care au contribuit la pregătirea evenimentului, după care, într-o atmosferă de caldă comuniune, slujitorii au luat parte la îndătinata agapă.

Preot Daniel Pavel

image

image