Intalnirea de 10 ani a promotiei 2006 al Seminarului Teologic Ordodox din Arad

In dupa masa zilei de 31 octombrie 2016 cu binecuvantarea si in prezenta Inaltpreasfintitului Parinte Arhiepiscop Timotei, a avut loc intalnirea de 10 ani a absolventilor promotiei 2006 al Seminarului Teologic Liceal Ordodox din Arad. O parte din absolventi impreuna cu profesorii lor au luat parte la slujba de Tedeum ce a fost savarsita in biserica din curtea scolii teologice din Arad. Parintele Rednic Adrian, absolvent al promotiei a rostit un frumos cuvant de multumire catre  Inaltpreasfintitul Parinte Arhiepiscop Timotei si catre dascalii de teologie care au contribuit la formarea elevilor seminaristi pe parcursul anilor de studiu.Absolventii au fost intampinati cu multa bucurie de catre Preacucernicul Parinte director Pompiliu Gavra care le-a fost dascal in timpul celor 5 ani petrecuti in scoala. In cadrul acestui eveniment a avut loc o slujba de pomenire a dirigintei promotiei 2006, Prof. Gabriela Puticiu care a trecut la Domnul in anul 2008, totodata absolventii l-au pomenit si pe cel care l-a fost dascal Pr. Calin Cravet care s-a mutat la cele vesnice.

Bucuria revederii absolventilor a fost intarita de prezenta si de cuvantul Inaltpreasfintitului Parinte Arhiepiscop Timotei care le-a vorbit tinerilor absolventi despre importanta misiune pe care o au in lume, aceea de a fi marturisitori ai lui Hristos.

Bachiș Ioan-Mihai

9ds_3981

9ds_4020

9ds_4024