Concert de colinde al corului „Armonia”  din Arad

În seara zilei de 18 decembrie, după slujba Vecerniei, în Catedrala Veche din Arad a avut loc tradiționalul concert de colinde al corului „Armonia”. Sub bagheta maestrului prof. Ovidiu Boar, corul a interpretat un generos buchet de colinde din repertoriul național tradițional. Prin rafinamentul și calitatea vocală, corul Parohiei Arad-Centru a încântat și delectat auzul și inimile auditorilor.

Concertul a fost prezentat de Preacucernicul Părinte Teodor Pavel, preot slujitor al Parohiei Arad-Centru.

La reprezentația din seara zilei de duminică au fost prezenți preoții slujitori ai parohiei mai sus amintite, credincioși și iubitori ai colindelor noastre tradiționale.

Cu o activitate de aproape un secol, venerabila formație corală înscrie o importantă pagină în istoria Catedralei Vechi și a Eparhiei Aradului deopotrivă.

Prof. dr. Marcel Tang

img_1942

img_1949