Masa bucuriei în Parohia Revetiș

Cu binecuvantarea Înaltpreasfințitului Părinte Timotei Arhiepiscopul Aradului, prin Sectorul Social Filantropic al Arhiepiscopiei Aradului, s-a derulat implementarea Proiectului național „Masa Bucuriei” în Parohia Revetis, Protopopiatul Sebiș.
În cadrul acestui proiect, derulat în parteneriat de către Patriarhia Română și Selgros Cash & Carry, la nivelul fiecărei eparhii, parohiile mici beneficiază de produse alimentare spre a fi distribuite persoanelor și familiilor nevoiașe.
Ca de altfel și în ceilalți ani, beneficiari ai parteneriatului „Masa Bucuriei” au fost un număr de 30 de familii și persoane vârstnice și singure, defavorizate, din cuprinsul localități Revetis, care au simțit mângâierea și purtarea de grijă a Bisericii față de toți fiii ei duhovnicești aflați în diferite încercări.
Pr. Paroh
Pop Gheorghe Cristian Pop

image