Programul ITO Iași 2017

Deschiderea oficială Întâlnirii Tinerilor Ortodocşi din întreaga lume, ediţia 2017, va avea loc mâine, 1 septembrie, de la ora 18.00, în Grădina Palas. La eveniment vor participa toate delegațiile din străinătate și din România.

IPS Părinte Teofan, Mitropolitul Moldovei şi Bucovinei, precum şi reprezentanți ai autorităților locale vor transmite, în cadrul deschiderii evenimentului, mesaje de bun venit tinerilor participanți.

ITO 2017 va aduce la Iași 5000 de tineri în perioada 1-4 septembrie, cărora li se vor alătura duminică, 3 septembrie, alți 1000. Moderatorul evenimentelor majore va fi Daniel Buzdugan. Vă oferim, ataşat, programul detaliat. Mai multe detalii și noutăți sunt disponibile online, pe site-ul oficial al evenimentului.

Tema întâlnirii este „Tânărul în căutarea libertății”.

Persoană de contact: pr. Andrei Atudori, purtător de cuvânt ITO 2017, telefon: 0766092205, email: andrei.atudori@doxologia.ro.

PROGRAM ITO2017
Vezi link: http://basilica.ro/iasi-maine-incepe-ito-2017-descarca-programul-evenimentului/