PAROHII VACANTE

Centrul Eparhial anunță publicarea la concurs a următoarelor parohii vacante:

1. Parohia Tăgădău, Protopopiatul Ineu, preot paroh, cat. a III-a, cu un număr de 212 credincioși. Are biserică și casă parohială. – numire

2. Parohia Craiva  cu filia Mărăuș, Protopopiatul Ineu, preot paroh, cat. a III-a. Parohia Craiva are un număr de 321 de credincioși. Are biserică și casă parohială. Filia Mărăuș are un număr de 132 de credincioși. Are biserică și nu are casă parohială – numire –

3. Parohia Hășmaș cu Filiile Clit și Urviș, Protopopiatul Ineu, preot paroh, cat. a III – a.  Parohia Hășmaș are biserică și casă parohială, cu 305 de credincioși, Filia Clit are biserică și nu are casă parohială, cu 48 credincioși,  Filia Urviș are biserică și nu are casă parohială cu 92 de credincioși. – transfer – 

Dosarele de candidare se vor depune cel târziu în data de 25.07.2018, ora 14:00.

Pentru ocuparea acestor posturi, au prioritate fiii eparhiei.

Consilier administrativ-bisericesc

Pr. Drd. Silviu-Nicolae Faur