Îndemn la rugăciune cu prilejul Zilei internationale a Persoanelor cu Dizabilități

Ziua internatională a Persoanelor cu Dizabilități a fost sărbătorită în Arad în cadrul unui eveniment organizat de Direcția de Asistență Socială a Primăriei Arad, Luni 3 decembrie 2018. Evenimentul a avut loc la Galleria Mall din Arad.

Din partea Arhiepiscopiei Aradului a participat părintele Gabriel Mariș consilier social al eparhiei, care s-a rugat împreună cu tinerii cu dizabilități și cu toți cei prezenți, asigurându-i pe toți de dragostea milostivă a lui Dumnezeu și îndemnându-i la înmulțirea faptelor bune mai ales în perioada Postului Nașterii Domnului în care ne aflăm.

În cadrul programului au fost prezentate programe artistice cu cântece și poezii prezentate de grupuri de copii, beneficiari ai centrelor sociale din cadrul instituției organizatoare dar și invitați speciali. A fost prezentată de asemenea și o mini expoziție cu decorațiuni realizate de tinerii cu dizabilități.

Sectorul Social Filantropic și Misionar al Arhiepiscopiei Aradului

1

3

4

5