Elevi seminariști în misiune în Parohia Sântana I

Praznicul Bunei Vestiri a reprezentat pentru credincioșii Parohiei Sântana I, Protopopiatul Arad, un prilej de înaltă trăire duhovnicească întrucât au avut bucuria ca în această zi să fie gazde pentru un grup format din 10 elevi de la Seminarul Teologic Ortodox din Arad, însoțiți de domnul profesor Marius Lăscoiu-Martin (Muzică Bisericească).
Aceștia au dat răspunsurile la slujba Utreniei și la Sfânta Liturghie, iar elevul seminarist, Radu Mihai Popoviciu, din clasa a XII-a a rostit un frumos cuvânt de învățătură.

La finalul Sfintei Liturghii, părintele paroh Nicolae Rădulescu a mulțumit seminariștilor și domnului profesor pentru prezență. La final a avut loc agapa frățească, iar după aceea , elevii seminariști au fost la „Școala Generală Nr. 2 , Sântana” , unde au prezentat oferta educațională a Seminarului Teologic Ortodox Arădean.

Motoarca Robert-Gelu

image

image

image

image