Tabăra de la Căsoaia organizează activități educativ-informative

Astăzi, 10 august 2019, au fost organizate activități educativ-informative la Căsoaia, derulate de Inspectoratul de Poliție Județean Arad (Agent șef Tocan Ciprian), împreună cu reprezentanții Inspectoratului de Jandarmi Județean Arad (Plutonier adjutant Monoranu Daniel) și cei ai Arhiepiscopiei Aradului (Arhim. Conf. Univ. Teofan Mada, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Timotei).

În lunile iulie – august, la Tabăra din Căsoaia, se desfăşoară cea de-a treia ediţie a Şcolii de Vară „Pro Sport, Pro Sănătate”, care își propune derularea unor activități extrașcolare pentru copiii judeţului Arad, organizate de Consiliul Judeţean Arad, în parteneriat cu Asociaţia „Proactivi pentru Viitor”.  Au fost selectaţi un număr de peste 260 de copii din localitățile Chişineu Criş, Pecica, Lipova şi Ineu

Arhim. Teofan Mada, vicar administrativ eparhial