Campania „Pregătim ghiozdanul”, bucurie pentru 115 copii

Peste 115 copii din localitățile arădene Cruceni, Firiteaz, Fiscut și Slatina de Mureș au avut parte de un început de an școlar mai frumos, primind fiecare dintre aceștia câte un ghiozdan plin cu rechizite. Campania „Pregătim ghiozdanul”, care s-a desfășurat în perioada 4 August-8 Septembrie, a fost inițiată de către tânăra Alina Pop, care sprijinită fiind de 54 de donatori, a reușit să aducă bucurie atâtor suflete de copii.  Aceasta a fost implementată prin intermediul Sectorului Social al Arhiepiscopiei Aradului, a părintelui consilier Gheorghe Gligor și e preoților parohi din cele trei parohii din Protopopiatul Arad.  

Această campanie se propune a fi un început, după cum mărturisește cea care a inițiat-o, precizând faptul că va căuta ca în fiecare an să implice pe cât mai mulți în această activitate, care are în centru dragostea față de semeni.

Pr. Vlad-Sergiu Sandu

Parohia Firiteaz